Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

22 maja 2017

Zachowania pozytywne

Czy są już na wymarciu?

 Moi mili, wciąż pisze Wam tu o złych lub neutralnych zachowaniach z naszego życia, ale co z tymi dobrymi?
Tak dużo zła jest, że chyba zapomnieliśmy już o dobru, tak rzadko spotykam się z czymś dobrym, że mam wrażenie, jakby to powoli umierało. Uprzejmość, szarmanckość, życzliwość czy pomoc to cechy zachowania, których jest stanowczo za mało w dzisiejszym XXI wieku. Jesteśmy mili, bo musimy, bo tak nas wychowano, ale czemu nie robimy tego z sami z siebie? Tylko niektóre osoby są dobre tak z głębi serca, a większość z nas robi to z przymusu albo z jakiś innych powódek. Kiedy ostatni raz zrobiliście jakiś dobry uczynek tak bez powodu? Robimy tak wiele rzeczy, a zapominamy o najważniejszych wartościach. Myślę, że każdemu z nas przydałby się taki jeden dzień bycia uprzejmym i pomocnym, ale tak od siebie, a nie z przymusu. Czasami wystarczy poprawić komuś humor czy dać jakąś pozytywną kartkę i od razu tej drugiej osobie zrobi się miło. Pamiętajcie, zróbcie to dla samych siebie nie po to, by uzyskać jakiś efekt, zapłatę czy cokolwiek. Zróbcie to ze zwykłej chęci podzielenia się czymś dobrym z drugim człowiekiem. Nie pozwólmy, by dobre zachowanie odeszło w niepamięć, nie stawajmy się robotami, które robią to, co muszą. 

 A Wy znacie jakieś jeszcze pozytywne zachowania, a może znacie jakieś osoby, które w waszym otoczeniu nie mają w sobie nadmiaru zawiści i negatywnej energii?

2 komentarze:

  1. Są ludzie, którzy mają w sobie tyle pozytywnej energii że samym uśmiechem zarażają inne osoby :) ale tego typu kartki, pocztówki są genialnym małym ale miłym gestem :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety tych ludzi jest niewielka garstka i na co dzień spotykamy się z wymuszoną uprzejmością lub jej brakiem.

      Usuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail