Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

16 lipca 2016

O nas samych czyli...

O ludziach

Inni oceniają nas najczęściej po wyglądzie zaś dopiero później po charakterze, ale czasami zdarza się tak, że po prostu dla wszystkich osób ta jedna wydaje się jakaś negatywna. Oceniamy innych po okładce, nie chcemy nawet spróbować się zagłębiać. Nie znasz tej osoby, w sumie jej wygląd jest przeciętny, ale czujesz, że jakoś nie chcesz się poznać z taką osobą. Taka osoba sama z siebie też zazwyczaj trzyma się gdzieś na uboczu. 
Właściwie to, co nas odpycha od osób, jeśli to nie jest wygląd, ale jednak gdzieś w środku czujemy, że nie chcemy się z taką osobą zadawać? Jej sposób zachowania i wyobcowanie, a może coś zupełnie innego? Czy mamy taki dar, by wyczuć, że ktoś jest złą osobą? 
Odtrącamy ludzi, chyba nawet nie zdając sobie z tego sprawy, że te osoby też czuja i mogą dostrzec to, że są odtrącone, trochę jak zwierzyna, która kuleje. Zostaje wyrzucana ze stada, by reszta mogła przetrwać. Taki instynkt, ale nie koniecznie dobry, każdy w miarę normalny człowiek ma uczucia i czuje tę niechęć od świata. My nie zastanawiamy się nad tym, dopóki nas to nie dopadnie, nie myślimy o tym, żeby powiedzieć, co nam nie pasuje nam w drugim człowieku, tylko po prostu wyrzucamy go „do kosza” właściwie nie znając go wcale. Co sprawia, że wydajemy opinie bez zastanowienia się i odtrącamy zupełnie niewinnego człowieka? Ludzie nieśmiali mają trudniej w życiu a ci, którzy są bardziej towarzyscy, nie są przekonani do tego, by zadawać się z kimś takim, kto stoi samotnie w kącie.

2 komentarze:

  1. Mi się wydaje, że bardzo często jest to też mowa ciała. Jest coś w niektórych osobach w sposobie poruszania się, postawy, ogólnie mowy ciała, co powoduje, że ta osoba jest nieatrakcyjna dla nas.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ukrywam że czasem oceniam po wyglądzie ale zawsze staram się tego człowieka poznać głębiej.
    tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail