Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

15 lipca 2016

Kto może pisać książki?

Teoretycznie każdy, ale praktycznie?

  Czy taki ktoś bez znajomości, bez sławy, bez głębszej wiedzy na temat pisania, ktoś taki zwyczajny, szary człowiek, taki ktoś jak ja, czy mogłaby taka osoba pisać książkę i ją wydać? Napisać owszem możemy wszystko, zapewne z masą błędów różnorakich i ogólnie takie suche teksty jak zdjęcia bez obróbki. Co z wydawnictwem? Dobrze się na tym nie znam, nigdy nie pisałam książek, a tym bardziej nie wydawałam, ale myślę, że to już jest trudniejsze i zapewne tutaj czeka na nas inwestycja. Tak naprawdę na książkę składa się wielu ludzi oprócz pisarza, więc czy biedny, szary człowiek może sobie pozwolić napisać książkę i stać się trochę mniej biednym? Czy udałoby mu się zachwycić czytelnika, jeśli nie miałby nic ciekawego z życia do opowiedzenia? A może coś z wyobraźni, w rodzaju bajki? Jak marzenie o pisaniu książki ma się do realnej wizji tego człowieka? Kocha pisać i chciałby kiedyś mieć własną książkę, ale nie wie jak się do tego zabrać i czy warto? 
Tak wiele pytań jest jeszcze niezadanych... 

 Kochani, jeśli ktoś z Was zna odpowiedzi na te pytania bądź wie, jak wygląda pisanie książki „od kuchni” to proszę, napiszcie tutaj. Być może pomożecie bardziej przybliżyć kogoś do jego marzenia.

2 komentarze:

 1. Widzę, że to blog dla mnie! Zapisuję się do obserwujących i czekam na kolejne posty :)
  A odnośnie pisania książek, jest taka strona jak wattpad.com i tam zakładamy sobie konto i możemy pisać różnorakie opowiadania i z tego co wiem to książka "After. Płomień pod moją skórą" i pozostałe książki z tej serii, najpierw zasłynęły na wattpadzie właśnie, więc może to będzie dobra droga dla przyszłych pisarzy- amatorów? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno byłam na warsztatach, gdzie była mowa o wydawaniu książki. Są na to trzy sposoby - wydawnictwa, self-publishing oraz agencje wydawnicze.
  Wydawnictwa - wszystko masz pozałatwiane, na miejscu. Masz kogoś, kto robi korektę, załatwia drukarnię, robi okładkę... Jednak to kosztuje dosyć sporo i ma się za to na marne pieniądze.
  Druga opcja - self publishing. Wszystko załatwiasz na własną rękę. Musisz się orientować w wydawaniu książki, jednak plus taki, że sama sobie dobierasz ludzi. Oczywiście musisz zadbać sama również o reklamę.
  Trzecia opcja jest dosyć mało popularna w Polsce i mało rozwinięta. Gościu nie wydawał książki poprzez agencję, więc nie mógł za wiele o niej powiedzieć.
  Można również wydać w formie e-booka, co jest dużo tańsze.
  Czy biedny człowiek może wydać książkę? Bez kasy ciężko. Wszystko jest płatne. Na pisaniu człowiek nie wyżyje... Oczywiście, są wyjątki - chociażby J.K.Rowling, Stephen King, jednak są to wyjątkowi pisarze, mistrzowie w swej dziedzinie.
  Próbować zawsze można i warto :)
  Co do opowiedzenia historii... Można mieć nudne życie, ale mieć coś ciekawego do przekazania. Chociażby fantastyka - może być to coś totalnie wymyślonego, nie osadzonego w szarej rzeczywistości i jeśli będzie to wystarczająco dobre, z pewnością ludzie będą to czytać.
  Pozdrawiam,
  Marika
  Papierowe Myśli

  OdpowiedzUsuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail