Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

19 lipca 2016

Kiedyś było inaczej...

Czyli każdy tęskni za czasami młodości. 

Nie raz słyszałam, jak starsi ludzie mówią, że za ich czasów było lepiej i w ogóle. Szczerze? Ja też tak mam a Wy nie? Uważam, że kiedyś było fajniej, że moje dzieciństwo było najlepsze i nie chciałabym mieć takiego, jakie teraz mają dzieci. Chyba każdy z nas będzie twierdził, że „jego” czasy były najlepsze. Być może to przez to, że w tym wieku przezywamy najlepsze chwile w swoim życiu, a może to przez coś innego? Pamiętajmy, że nasze czasy szczęścia nie minęły, to, że już wyrośliśmy i pewnych rzeczy nie wypada, nie oznacza to, że mamy ich nie robić. Warto przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i czasami pozwolić sobie na powrót do tych czasów i zaszaleć tak jak wtedy. Wiadomo, że to już nie będzie to samo, ale może przypomni nam się ten słodki smak. Każde pokolenie wielbi swoje czasy, chociaż ja uważam, że nie tylko moje, ale też wcześniejsze nie były takie złe, wszystko jednak zależy, pod jakim kontem patrzymy. 

Perspektywa czasu zmienia nam poglądy, wtedy mogliśmy uważać, że to najgorsze czasy, dzisiaj już widzimy to zupełnie inaczej. 

 A Ty mój czytelniku, jakie masz przemyślenia w tej kwestii?   😉

6 komentarzy:

 1. Być może oceniamy tak przeszłość, bo ją podświadomie idealizujemy...
  Dzieciństwo to też taki okres, kiedy ma się mniej problemów, bo co to za zmartwienie, że kolega nazwał mnie "głupią" w porównaniu z problemami życia dorosłego. Im człowiek starszy, tym jego problemy wydają się być coraz bardziej trudniejsze i bardziej skomplikowane. Zaczyna tęsknić za dawnymi czasami, ponieważ wtedy było łatwiej.
  Patrzymy na swoje dzieciństwo, patrzymy na dzisiejsze czasy, w których wychowują się dzieci i się zastanawiamy: co za dzieciństwo będą miały dzieci, spędzając czas przed ekranami smartfonów, w świecie sweet foci i tandety. Pewnie dzisiejsze pokolenie będzie to dobrze wspominać i krytykować dzieciństwo kolejnych.
  Pozdrawiam,
  Marika.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, że tak mam :) ale mam przeczucie, że każde pokolenie ma to wpisane w swoje geny :) bo za bycia dzieckiem jest się po prostu szczęśliwszym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. też ostatnio o tym myślałam i tak samo jak ty nie chciałabym mieć takie dzieciństwa jak współczesne dzieciaki ;x

  ciemoszewska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś było lepiej, wychodziło się na trzepak z paczką przyjaciół, a nie to co teraz, grono dzieciaków z telefonami w rękach.
  A tak ogólnie to świetny blog ;)
  Jeśli masz czas i chęci to możesz wpaść do mnie, dopiero zaczynam → ide-po-sukces.blogspot.com ←

  OdpowiedzUsuń
 5. Skąd ja to znam... :D Często zdarza mi się wspominać moje dzieciństwo jako najpiękniejsze, lepsze niż to, które czekałoby na mnie, gdybym była dzieckiem teraz. Mało tego, czasem mam wrażenie, że lepsze były czasy, kiedy jeszcze nie było mnie na świecie - mam na myśli szczególnie to, co się działo w muzyce 30, 40 lat temu :)

  OdpowiedzUsuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail