Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

23 czerwca 2016

Podobieństwa i różnice Dzisiaj bez nagłówka, raczej tytuł posta mówi wszystko. Każdy z nas ma podobieństwa i różnice z innymi, ale często porównujemy się tylko w jednej sferze. Powinniśmy skupić się na obu, jesteśmy tylko ludźmi i wiele nas łączy, jak i wiele nas różni. W sumie nie wiele można napisać na ten temat, bo większość to przykłady porównań, kiedy słuchasz muzyki i tekstu i rozumiesz, że ty też tak masz poniekąd, to też wpływa na to, że lubisz akurat właśnie tę piosenkę, a nie inną. Różnice chyba łatwiej znaleźć niż podobieństwa, bo przecież każdy z nas jest inny. To, że ktoś wyróżnia się bardziej, nie znaczy, że jest gorszy czy lepszy. Każdy z nas inaczej patrzy na świat, jeśli widzimy więcej negatywów, to widzimy świat pesymistyczniej, a odwrotnie to optymistyczny, podobno są też realiści, myślę, że można być i pesymistycznie i optymistycznie realnym. Zamiast tej grupy powinna być grupa marzyciele, bo oni już potrafią zacierać granice między rzeczywistością a wyobraźnią i przechylają szale do maksimum jednej ze stron. Możecie pomyśleć, że w sumie mieszam tematy, ale zauważcie, że tak naprawdę jest wiele czynników, nie tylko jeden dlatego często dodaję coś, co ma wspólnego z tym. Ogólnie nasze spojrzenie na świat sprawia, że jesteśmy właśnie sobą, a nie kimś innym, w dzisiejszym świecie chyba nie docenia się tego, jak wyjątkowi i zarazem przeciętni jesteśmy. Podobno też jako partnerzy dobieramy się, tylko nie wiem, pod jakim względem, bo tu zdania są podzielone, jednych łączą podobieństwa a drugich różnice, więc jak się łączyć? Możecie sami nad tym pogłówkować, myślę, że to indywidualna sprawa z kim lepiej się dogadacie, a może po prostu musimy mieć po równo jednego i drugiego, by być z druga osobą w związku?

Macie coś do dodania? Piszcie w komentarzach 😁. Tym czasem do jutra kochani 😄!!

2 komentarze:

  1. Ja jestem Optymistycznym-Realistą :P Rzadko się załamuje i patrzę z uśmiechem w przyszłość, jednak wiem, co da się, a co nie :) Dobrze, że jesteśmy różni, bo dzięki temu mamy czym się wymieniać, o czym rozmawiać i przedstawiać swoje punkty widzenia. Ale kwestia dogadania się, polega też na umiejętności wczucia się w inną osobę i zrozumienia tego co chce nam przekazać. Mam rację, czy się mylę?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poniekąd masz racje ale wczuwać się czy zrozumieć nie zawsze umiemy bo nie każdy przechodził przez takie sytuacje dlatego też czasami dobrze komuś wytłumaczyć.

      Usuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail