Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

24 czerwca 2016

Dwulicowość


Czyli przyjaciel to czy wróg?

 Chyba każdy spotkał się z taką sytuacją chociaż raz lub może sam tak się zachował. Tutaj przyjaźnisz się z kimś, a za plecami obgadujesz tę osobę. Wiadomo, że nikt nie lubi takiego zachowania, co nami kieruje, że tak postępujemy? Wpływać na to może wiele czynników jednak moim zdaniem najbardziej to chcemy się przypodobać danej osobie, do której obgadujemy swojego najlepszego przyjaciela czy przyjaciółkę. Błędnym myśleniem jest to, że to nie wyjdzie na jaw i osoba obgadywana się nie dowie, to trochę tak jak z prawdą i kłamstwem, o których pisałam w jednym z wcześniejszych postów. Wszystko, co ukrywamy, kiedyś ujrzy światło dzienne, oczywiście nie pisze tu o rzeczach tajnych, których nie można mówić dla bezpieczeństwa własnego i innych. Czy znaleźliście się już w takiej sytuacji, gdzie dokonaliście tego wyboru i obgadaliście za plecami bliską Wam osobę? Jeśli jeszcze nie to pamiętajcie, że kiedy przyjdzie taki moment, to trzeba być wiernym przyjacielem bez względu na wszystko, co Wam oferują. Jednak jeżeli już byliście w tej sytuacji, to powinniście dobrze wiedzieć, że takie zachowanie może nie tylko zniszczyć przyjaźń, ale też i inni nie będą chcieli się z wami zadawać. Każdemu może zdarzyć się złe postępowanie wobec drugiego i ten jeden raz można wybaczyć, dlatego też sami, kiedy zostaniecie tak potraktowani, nie skreślajcie tej osoby, od razu porozmawiajcie z nią. Natomiast gdy zachowanie jest notorycznie powtarzane, nawet jeśli nie dotyczy to Was tylko Waszych bliskich, taka osoba nie powinna mieć miejsca w żadnym znanym Wam, środowisku. To, co tu jest napisane, może wydać się zbyt łagodnym traktowaniem, bo przecież takich rzeczy nie należy wybaczać, ale to nie prawda. Każdy z nas ma prawo zrobić w życiu coś nie tak, tylko trzeba się dowiedzieć, z jakich powodów ktoś staną przeciwko nam zamiast być po naszej stronie. Nie za każdym razem trzeba wybaczać i dawać szanse, ale skreślanie kogoś od razu bez słów wyjaśnienia też nie jest niczym mądrym. 

Podsumowując, nie obgadujmy innych i starajmy się wystrzegać siebie, jak i naszych bliskich przed obgadywaczami. Mając coś do kogoś, postarajmy się mówić to prosto w twarz, przytakiwanie innym to też rodzaj obmawiania. 

Dzisiaj na tyle, upał niesamowity a juro jeszcze większy ma być, więc post może znaleźć się dopiero pod wieczór, chyba że uda się z rana. Trzymajcie się i nie zgrzejcie za mocno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail