Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

30 maja 2017

Obojętność

Dzisiejsza znieczulica

 Zadaje sobie pytanie, jak to jest, że ludzie są tak obojętni i nie mają w sobie za grosz empatii? Co nami kieruje, że odwracamy wzrok od tragedii i nieszczęścia, zamiast stawić czoło i spróbować pomóc, przecież to wcale nas nic nie musi kosztować. Oczywiście są ludzie, którzy potrzebują wsparcia finansowego, ale dla takich ludzi są też fundacje i różne organizacje, więc jeśli my sami nie jesteśmy przy kasie to i tak nie mamy, jak pomóc takim osobom. Ignorujemy za to tych, którzy potrzebna jest inna pomoc nie koniecznie ta w postaci pieniężnej, staliśmy się zimni na ludzką krzywdę i bezradność wobec życia. Oczywiście to nie jest tak, że każdy z nas taki jest, ale problem jest naprawdę dość duży i zostaje moim zdaniem zamiatany pod dywan. Niestety nie znam odpowiedzi jak odmienić kogoś, by był bardziej empatyczny. Mogę tylko pisać tutaj o tym problemie, jaki istnieje w naszym świecie, chociaż chyba najbardziej dotyczy Polski, tu bardziej określić nie potrafię, bo zwyczajnie nie wiem, jeśli macie jakieś dane w tym temacie to możecie o tym napisać. Chciałabym znać jakieś rozwiązanie tego problemu, na tę chwilę niestety żadnego nie znam. Mogę zmienić siebie, ale świata nie zmienię, będę próbować i nie poddam się. Są problemy, które trzeba poruszać i mówić o nich głośno, szczególnie w dzisiejszym świecie, coś poszło nie tak i teraz jest naprawdę źle. Jedynym co mnie pociesza to chyba fakt, że nie jesteśmy tak znieczuleni dla zwierząt.

 Kochani, piszcie swoje opinie na ten temat, zaglądajcie do starszych postów, jeśli się Wam spodobało zostańcie na dłużej i obserwujcie. Od czerwca wprowadzę trochę zmian, przede wszystkim posty w piątki no i do picuję znacznie wygląd bloga, postaram się żeby kolorystyka została ta sama. Do następnego ! 😃

4 komentarze:

 1. Ludzie są naprawdę różni, wielu widzi jedynie czubek własnego nosa, ale pytanie o jaką dokładnie znieczulice Ci chodzi :-)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie o tą codzienną, kiedy odwracamy wzrok od różnych krzywd i udajemy że nic nie widzimy ani nie słyszmy.

   Usuń
 2. Jest tak dlatego bo każdy myśli o sobie. Dąży do swoich celów i w tej całej gonitwie zapomina o ludziach słabszych, potrzebujących pomocy... Nie są mu do niczego potrzebni. Wprost przeciwnie - takie znajomości potrzebują poświęcenia i czasu, który ta osoba mogłaby przecież "lepiej" spożytkować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą, ostatnio widziałam obrazek idealnie opisujący całą sytuacje jak matka z dzieckiem spotkała różne osoby potrzebujące pomocy i jej dziecko pytał się czy pomogą a matka mówiła rożne powody dlaczego im nie pomogą a na koniec to matka płakała nad grobem dziecka bo im nikt nie chciał pomóc.

   Usuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail