Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

20 kwietnia 2017

O docenianiu

Jak często nie doceniamy ludzi i rzeczy?

Zacznę od cytatu piosenki a pro po docenienia: 

Teraz sami przez chwile pomyślcie, jak często nie doceniacie czegokolwiek lub kogokolwiek. Okazuje się, że dużo z nas nie zdaje sobie po prostu sprawy, nie myśli nad tym i nie zastanawia się. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a my pędzimy przed siebie, nie zwracając uwagi na resztę.
Dopóki nie trafimy na coś gorszego, nie umiemy poczuć, że mamy coś dobrego. Życie działa na zasadzie kontrastów być może, dlatego tak ciężko nam dojść samemu do wniosków skoro w wielu przypadkach nie poznajemy drugiej strony. Wystarczy pogdybać trochę i uświadomić sobie, że nie ma jednej strony. Patrzymy na siebie i na innych i się porównujemy, ale nie znamy wszystkich faktów na temat osób, z którymi robimy sobie porównanie. Mamy taką naturę, że skrywamy tajemnice i chcemy się we wszystkim prześcigać.
Kierująca nami zazdrość przysłania nam to, co mamy, co jest tak naprawdę dla nas ważne.
Są ludzie, którzy twierdzą, że doceniają i korzystają z życia, ale myślę, że najbardziej trzeba doceniać swoich bliskich, których mamy, by nagle nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.

Mam nadzieje, że porad do tego, jak docenić ludzi nie muszę pisać, każdy powinien sam wiedzieć co i jak robić.  😉

Cytat tekstu piosenki ma w sobie zawarty link, który przekieruje Was na YouTube, żebyście mogli posłuchać całego utworu.

Macie coś ciekawego do dodania? Piszcie w komentarzu.
Zapraszam też do formularza kontaktowego, jeśli macie ciekawe pomysły na temat zachowań. 

6 komentarzy:

 1. Parę razy przejechałam się na tym, że najpierw robiłam i straciłam, później myślałam i doceniałam, jednak powinnam zrobić na odwrót, ale czasu już nie cofnę...

  malusiawerusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest najgorsze kiedy zamiast najpierw myśleć robimy, ale podobno najlepiej uczyć się na własnych błędach. Może to jest nieuniknione?

   Usuń
 2. Nie doceniamy tego, co mamy bo błędnie myślimy, iż to nam się po prostu należy. Nie wyobrażamy sobie, że kiedyś moglibyśmy stracić dach nad głową, bliską osobę, a nawet wolność.
  Niestety, nie ma tak dobrze. W każdym momencie nasze życie może odwrócić się do góry nogami i niekoniecznie możemy wyjść z tego obronną ręką...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest bardzo smutne że tak robimy.

   Usuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail