Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

28 czerwca 2016

Przyszłość

Mówi się że przyszłość jest nieznana, a co jeśli każdy z nas ma już plan życia tylko o tym nie wie? 

Często bywa tak, że idziemy w konkretnym kierunku, mimo przeciwności losu pchamy się na siłę, a co gdybym powiedziała Wam, że idziecie w złą stronę? Uwierzylibyście? Zdarza nam się, że zaślepieni pragnieniami niedostrzegany, że mamy coś na wyciągniecie ręki, przez to możemy stracić coś ważnego w życiu. Dokonujemy pewnych wyborów i później borykamy się z ich konsekwencjami. Pomyślmy przez chwilę, może nie warto iść tam, gdzie jest tłok, może trzeba się odwrócić w lewo, w prawo, za siebie, może tam czeka puste miejsce, z którego nikt nie chce skorzystać, a dla nas to będzie szansa. Podążanie ślepo za tłumem często nas gubi, nic w naszym życiu nie jest do końca przesądzone, ale dobrymi wyborami trafimy tam, gdzie chcemy i wcale nie trzeba pchać się na umór w tłumy. Przyszłość nie jest znana, chociaż może istnieć kierunek, w którym nieświadomie podążamy. Ja wierzę, że jeżeli coś teraz nie wychodzi, to znaczy, że muszę iść w inną stronę, bo tam gdzie się pcham, nie ma dla mnie miejsca. Dojdę do celu inną drogą, ale osiągnę metę końcową być może nawet taką samą, gdybym szła razem z tłumem. Pamiętajcie zmiana drogi, nie oznacza, że się poddaliście, a gdyby nawet tak się zdarzyło to może właśnie po to, by przeczekać korki i ruszyć później wolnym szlakiem.

 Z pozdrowieniami dla wszystkich czytelników. 🖐 

4 komentarze:

  1. Bardziej nawiąże do tytułu notki. Ja uważam, że nasze życie nie jest z góry zaplanowane, bo gdyby tak było, byłoby bez znaczenia. Mamy własny rozum i wybieramy własne drogi, czasem dobre, czasem złe, ale nasze...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Raczej chodziło mi o to że planem jest meta a to jak do niej dojdziemy zależy od nas czasami życie pcha nas w kierunku mety jeśli zboczymy z trasy.

      Usuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail