Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

26 czerwca 2016

Powrót do przeszłości

O relacjach międzyludzkich.

 Kochani dzisiaj postanowiłam, że wrzucę tu post z mojego photobloga, oczywiście pozmieniam go trochę. Nasze relacje opierają się głównie na uczuciach i emocjach, ich brak też jest konsekwencją naszych relacji. Często też opierają się na niedomówieniach i kłamstwach, boimy się mówić prawdy, myślimy, że tak będzie lepiej. Kłótnie właśnie się tym nasycają, z tego właśnie czerpią swą moc. Nieporozumienie, niedomówienie, kłamstwo, tajemnica, patrzenie z innych perspektyw to właśnie główne czynniki, które doprowadzą do kłótni między dwojgiem ludzi. Najtrudniej jest w związkach, im bliżej kogoś jesteśmy, tym ciężej nam dlatego wtedy ważne jest wsparcie drugiej osoby. 

Dlaczego kłócisz się z partnerem lub partnerką? 
Odpowiedź jest dość prosta ! 

Najczęściej to wynika właśnie z innych perspektyw, a ściślej mówiąc, tam gdzie ty widzisz problem ta druga osoba, go nie widzi i odwrotnie. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, jeżeli to błahe sprawy to się dogadacie, ale jeśli kiedyś traficie na coś poważniejszego to, co wtedy? Myślę, że wtedy dobrym rozwiązaniem byłaby rozmowa z osobą trzecią. Oczywiście najlepszym wyjściem jest psycholog od takich spraw, ale wiadomo nie każdy, chce iść do kogoś obcego, wiec co wtedy? W takim wypadku polecam na początek spróbować rozmawiać przy bliskiej osobie, która Was oboje zna albo takiej, której na pewno ufacie. Czasami wystarczy usiąść, porozmawiać bez emocji i próbować tłumaczyć drugiej osobie swój punkt widzenia. Tak naprawdę każdy przypadek związku jest indywidualny i nie ma jednego rozwiązania na problemy w związku. Wszyscy, którzy czytali mojego photobloga, to pamiętają większą część tego tekstu, zaś ci, którzy tam jeszcze nie byli, to serdecznie zapraszam (wpis nr 73). Trochę to z braku czasu a trochę to z chęci odświeżenia, bo ogólnie temat związków i uczuć powinien się obowiązkowo tutaj znaleźć. Być może kiedyś zrobię oddzielny wpis na temat, że w nasz mózg może źle odbierać bodźce i nasze uczucia wtedy są wypaczone, co powoduje, że takie osoby często stają się seryjnymi mordercami. Na tę chwilę uważam, że to jeszcze zbyt drastyczny temat i wpisy będą łagodne. 

 Do jutra, jeśli macie ochotę, piszcie w komentarzu, jakie tematy z życia Was ciekawią.

4 komentarze:

 1. Bardzo brakuje mi przecinków w tym tekście. On aż się o nie prosi.
  Kłótnie są normalnością. Bez nich życie byłoby nudne. Pytanie tylko - jak sobie z nimi radzić. Chyba najważniejsza jest rozmowa i dobra komunikacja, bo bez tego to niestety, ale nic się nie zyska i poważna kłótnia będzie oznaczała koniec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w interpunkcji nie jestem dobra. W kłótniach najgorsze co możemy zrobić to kierować się emocjami.

   Usuń
 2. Ludzie się kłucą i godzą. To jest naturalne zjawisko codzienności. Nie ma osób, które by się nie kłuciły. Staraj się najmniej błędów interpunkcyjnych popełniać.
  Zapraszam do siebie. niegrzeczna1999.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Natalko mała rada, nie wytykaj innym błędów, gdyż sama je popełniasz ;) Słowo "Kłócą" piszemy przez "ó" nie "u" :P Nie bym chciał się kłócić, tylko jest takie powiedzenie "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem" i do tego się odnoszę ;)

   Usuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail