Gadu - gadu

Napisz anonimowo. Napisz do nas... Wyślij

20 czerwca 2016

Szarość dnia


Czyli nasza codzienność...

 Wstajemy, jemy śniadanie i ruszamy w świat, większość z nas robi każdego dnia to samo, nie zastanawiamy się nad tym, że życie ucieka nam przez palce. Po prostu nie mamy na to czasu, praca, dom, dzieci, obowiązki. Brak miejsca na pasje, im jesteśmy starsi, tym więcej obowiązków mniej czasu na przyjemności, a jednak niektórzy potrafią pogodzić wiele rzeczy i są w stanie wiele osiągać, być może jeżeli chodzisz, do której pracy nienawidzisz, nie jesteś w stanie wtedy osiągać więcej. W końcu trzeba zarabiać, nie ma co wybrzydzać, ale warto się na chwile zatrzymać i pomyśleć czy można byłby coś zmienić w swoim życiu. W końcu po każdym deszczu przyjdzie słońce, a czasami pojawi się i tęcza. Zamiast pędzić do przodu przystań na chwile i spójrz jaki piękny świat nas otacza, zanim przegapisz coś, zanim minie ci życie. Światy nie jest tylko czarno-biały, ma o wiele więcej barw. Tak wielu ludzi dosięga depresja a dlaczego? Bo zatracają się w tym pędzie i nie potrafią zatrzymać biegu, a przecież to my sterujemy naszym życiem i w każdej chwili możemy powiedzieć stop i zatrzymać się na te 5 minut pooddychać powietrzem (choć wiem, że nie jest świeże w mieście). Spróbuj kiedyś zapamiętać jedną chwilę oczami, węchem, słuchem, smakiem i dotykiem, użyj każdego zmysłu, jaki masz na tę jedną chwilę i zapamiętaj ją, później w ciężkie dni czy nawet w jesienny deszcz przypomnisz sobie to wszystko i zobaczysz, że opłacało się, że warto było zatrzymać się na ta chwile i poczuć ją całym ciałem. Ile szczęścia Ci to da, tylko ty sam będziesz to wiedzieć, to będzie twoje własne niepowtarzalne szczęście jak beztroskie wspomnienie z dzieciństwa. Szczęście to nie tylko uśmiech, to ciepło które czujemy w sercu na myśl o czymś, to dreszczyk, który przeszywa nas od środka podczas czegoś ekscytującego, szczęście to coś więcej niż mogłoby się wydawać, ale nie znaczy, że potrzeba dużo czegoś, by je mieć, czasami wystarczy okruszek, by je poczuć w pełni. Nie zastanawiaj się nad tym, czego Ci brakuje, pomyśl o tym, co sprawia, że jesteś w lepszym humorze i doceń to! Nasza pazerność kiedyś nas zgubi, na razie starajmy się ją ograniczyć lub my zgubmy ją. Kochani dzisiaj na tyle, mi za oknem pada deszcz cały dzień no ale przecież wiecznie słońce też nie może świecić, więc niech popada ten deszcz, przyda się roślinkom. Gdyby ktoś miał gorszy dzień i nie miał nic do pocieszenia lub zmagałby się z jakimś problemem, to możecie śmiało do mnie pisać. 

Prowadzę fan paga do tego bloga: TUTAJ LINK
Posiadam też gadu-gadu, zapraszam do formularza kontaktowego. Do jutra !

5 komentarzy:

 1. Oj przydałoby się popracować nad błędami, które wkradły się do tekstu. Trochę one rażą w takich krótkich notkach.
  A co do samego posta to żyjemy w pędzie i boję się, że już tego nie zatrzymamy. Jesteśmy tak bardzo przywiązani do naszych zadań, do roli, którą odgrywamy w życiu, że tylko biegniemy. Często nawet nie oglądając sie za siebie. Straszne to jest, ale nie wiem, czy damy radę to wszystko zatrzymać ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jakie błędy, bo w pisowni wszystko jest okej. Chodzi żeby stanąć na chwilę a nie zatrzymywać cały świat. :)

   Usuń
  2. To fakt, że żyjemy w pędzie, ale to nasza wina, że nie umiemy pogodzić pracy i przyjemności :) Mnie się po części udaje, raz w miesiącu robię sobie taki dzień, gdzie nie myślę o niczym, tylko cieszę się życiem i wam też to radzę :)

   Usuń
 2. Parę przecinków trzeba by tam powstawiać, nic wielkiego ;). Fajnie byłoby się troszeczkę zatrzymać , a zmienić coś - jeszcze lepiej. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Nie każdy ma tą odwagę, a i czasami naprawdę nie ma alternatywy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj w interpunkcji nie jestem dobra chociaż i tak mam wrażenie że za dużo naćkałam tego. Oczywiście jeśli nie ma możliwości no to się nic nie wymyśli.

   Usuń

SPAM? Nie, dziękuję.
Obserwujesz? Powiadom mnie :)

Obserwuj przez e-mail